Angajari

Anunt inginer proiectare mecanica

Candidatul ideal

- absolvent de Politehnica;
- cunoștințe solide de desen tehnic în domeniul structurilor metalice;
- cunoasterea programelor: Autocad 2D și 3D, Word și Excel;

Descrierea jobului

- Proiectare asistata de calculator in domeniul constructiilor de utilaje
- Realizarea desenelor de ansamblu si a modificarilor ulterioare
- Activitati de dimensionare, fezabilitate si modelare, realizarea lantului de cote si planuri de detaliu utilizand SolidEdge
- Participarea la stabilirea solutiilor tehnice
- Respectarea specificatiilor tehnice pentru fiecare proiect
- Oferirea de solutii tehnice optime pentru desfasurarea proiectelor

Angajam inginer mecanic productie

Cerinte:
• Absolvent studii superioare tehnice inginerie – TCM
• Experienta in coordonarea unei activitati de productie in domeniul constructiilor mecanice
• Cunostinte de Solid Edge, Solid Works, Autocad, Microsoft Office
• Limbi straine
• Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate

Responsabilitati:
• Activitati de productie in domeniul constructiilor mecanice pentru echipamente de incalzire industriale
• Realizarea tehnologiei de executie pentru constructii mecanice (desfasurare, plan de executie)
• Verificare proiecte de executie
• Asigurarea asistentei tehnice pe fluxul de productie

Nivel cariera: Mid-Level / peste 3 ani exp.

Permis conducere: B